comunicate

Anunt privind finalizarea concursului de planuri de afaceri

Proiect “Antreprenoriat social de succes în regiunea Sud-Muntenia”

În calitate de Beneficiar, FUNDAȚIA EMMA, împreună cu partenerii ASOCIAȚIA EUROACADEMIA, EXELO TRAINING & DEVELOPMENT SRL și PUBLIC CREATION SRL, derulează proiectul “Antreprenoriat social de succes în regiunea Sud-Muntenia”, cod MySMIS 127253. Proiectul are o valoarea totală de 13.870.417,24 lei, din care asistența financiară nerambursabilă a Uniunii Europene este de 11.719.736,16 lei.
Începând cu data de 11.12.2019 a fost deschisa sesiunea de depunere a dosarelor pentru concursul de planuri de afaceri organizat în cadrul proiectului.
Depunerea planurilor de afaceri s-a derulat până la data de 10.02.2020.

Pana la termenul de depunere au fost inregistrate 33 de planuri de afaceri din toate judetele regiunii Sud-Muntenia.

REGISTRU PARTICIPANTI CONCURS PLANURI DE AFACERI ORGANIZAT IN CADRUL PROIECTULUI ”Antreprenoriat social de succes in regiunea Sud-Muntenia”

Nr Inregistrare Data inregistrare Ora inregsitrare Nume Prenume Candidat Denumirea Planului de Afacere Judet Afacere
01 19.12.2019 16.00 Sorici Carmen Societatea Cooperativa Meșteșugărească 45+ – acronim: SCM45+ Teleorman
02 23.12.2019 14.00 Fotescu Catalin Servicii de gazduire date si aplicatii Dambovita
03 06.01.2020 16.00 Silivestru Elena Execuția branșamentelor și extinderilor de conducte gaze natural Prahova
04 06.01.2020 18.00 Andrei Stroe 3D Print Hub Teleorman
05 07.01.2020 17.00 Pita Cristan Lucrari de constructii a drumurilor si podurilor Prahova
06 08.01.2020 16.00 Oprea Ionut Alexandru Casa Bela – firna de constructii specializata in renovarea si repararea interioarelor si exterioarelor cladirilor rezidentiale Teleorman
07 10.01.2020 19.00 Grigore Violeta Infiintarea unei intreprinderi sociale in vederea integrarii pe piata fortei de munca a persoanelor din grupurile vulnerabile, care va activa in domeniul formarii profesionale, in judetul Dambovita Dambovita
08 15.01.2020 16.00 Birsan Jenica Spalatorie auto Calarasi
09 17.01.2020 14.00 Andone Marius Daniel Fast-Food mobil – FOOD TRUCK Ialomita
10 20.01.2020 14.30 Costache Ioana Proiectare si executie instalatii de utilizare gaze naturale. Prahova
11 20.01.2020 15.00 Gheorghe Maria Madalina Activitati de inchiriere si leasing cu alte masini, echipamente si bunuri tangibile  – AUTORULOTA Prahova
12 24.01.2020 16.00 Iancu Cristina Lucrari de sapatura si terasament pentru retelele de apa, canalizare si conducte de gaze naturale Prahova
13 27.01.2020 14.00 Fotescu Carmen Servicii de contact si call center Prahova
14 27.01.2020 14.30 Huditoiu Miruna Adriana Coferatie Prahova
15 30.01.2020 16.00 Apostol Valentina Cosmetizarea animalelor de companie Calarasi
16 04.02.2020 16.00 Birsan Iulian Activitati sportive si recreative Calarasi
17 04.02.2020 16.30 Catalin Marinela Gabriela Salon infrumusetare -COAFOR Prahova
18 04.02.2020 16.45 Cretu Maria Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale. Dambovita
19 05.02.2020 15.30 Folteanu Mirela Atelier de constructii, decoratiuni si amenajari interioare. Dambovita
20 05.02.2020 17.00 Catalin Cosmin Cristian Spalatorie camioane Prahova
21 06.02.2020 14.30 Gheorghe Cristian Activitati de intretinere peisagistica Prahova
22 07.02.2020 15.00 Tudor Petre Fondarea unei intreprinderi sociale in domeniul interpretarii muzical-artistice, in judetul Ialomita Ialomita
23 07.02.2020 16.30 Iurie Rodica Edit Shoes Ialomita
24 09.02.2020 14.30 Lazea Raluca Elena “Concept food for ALL”-Motto-ul “O masa calda pentru voi, va fi o bucurie pentru noi.” Arges
25 09.02.2020 19.30 Serban Alexandru Antonel 3D Wizard- cresterea accesului la educatie practica in domeniul tehnologiei 3D, prin infiintarea unui atelier de realizare produse la comanda, utilizand tehnologia de printare 3D si CNC Arges
26 09.02.2020 19.35 Serban Alexandra Andrada 21Photography SRL Arges
27 09.02.2020 23.45 Stanciu Ion Reciclarea materialelor plastic, in vederea producerii de filament pentru imprimarea 3D Arges
28 10.02.2020 13.15 Ionescu Florentina EDITURA – suport de cunoastere Arges
29 10.02.2020 13.30 Berechet Aurelia SEEDS OF LIFE – Productie mobilie pentru persoane cu nevoi special Arges
30 10.02.2020 14.00 Burtea Gabriela 3DA – Tehnologii noi în sprijinul oamenilor Dambovita
31 10.02.2020 14.30 Gligor Gabriel Club social pentru organizare evenimente, inclusiv caritabile Prahova
32 10.02.2020 15.15 Oprea Gabriela Centru educational non-formal pentru copii din scoala primara si pentru adulti GO4Sollutions Prahova
33 10.02.2020 15.30 Tacina Florentina Magazine online cu jucarii si jocuri pentru copii Giurgiu