comunicate

Lista planurilor de afaceri depuse care au trecut de etapa 1 de verificare

Proiect “Antreprenoriat social de succes în regiunea Sud-Muntenia”

În calitate de Beneficiar, FUNDAȚIA EMMA, împreună cu partenerii ASOCIAȚIA EUROACADEMIA, EXELO TRAINING & DEVELOPMENT SRL și PUBLIC CREATION SRL, derulează proiectul “Antreprenoriat social de succes în regiunea Sud-Muntenia”, cod MySMIS 127253. Proiectul are o valoarea totală de 13.870.417,24 lei, din care asistența financiară nerambursabilă a Uniunii Europene este de 11.719.736,16 lei.
Începând cu data de 11.12.2019 a fost deschisa sesiunea de depunere a dosarelor pentru concursul de planuri de afaceri organizat în cadrul proiectului.
Depunerea planurilor de afaceri s-a derulat până la data de 10.02.2020.

Pana la termenul de depunere au fost inregistrate 33 de planuri de afaceri din toate judetele regiunii Sud-Muntenia.

In urma etapei unu de verificare s-au calificate urmatoarele proiecte:

Lista Planuri de Afaceri admise in Etapa 1 – evaluare administrativă și a eligibilității

Nr crt. Nume Prenume candidat Denumirea Planului de Afacere Judet Nr.data inregistrare Admis
1 Andone Marius Daniel Fast-Food mobil – FOOD TRUCK Ialomita 09/17.01.2020 DA
2 Andrei Stroe 3D Print Hub Teleorman 04/06.01.2020 DA
3 Apostol Valentina Cosmetizarea animalelor de companie Calarasi 15/30.01.2020 DA
4 Berechet Aurelia SEEDS OF LIFE – Productie mobilie pentru persoane cu nevoi special Arges 29/10.02.2020 DA
5 Birsan Iulian Activitati sportive si recreative Calarasi 16/04.02.2020 DA
6 Birsan Jenica Spalatorie auto Calarasi 08/15.01.2020 DA
7 Burtea Gabriela 3DA – Tehnologii noi în sprijinul oamenilor Dambovita 30/10.02.2020 DA
8 Catalin Cosmin Cristian Spalatorie camioane Prahova 20/05.02.2020 DA
9 Catalin Marinela Gabriela Salon infrumusetare -COAFOR Prahova 17/04.02.2020 DA
10 Costache Ioana Proiectare si executie instalatii de utilizare gaze naturale. Prahova 10/20.01.2020 DA
11 Cretu Maria Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale. Dambovita 18/04.02.2020 DA
12 Folteanu Mirela Atelier de constructii, decoratiuni si amenajari interioare. Dambovita 19/05.02.2020 DA
13 Fotescu Carmen Servicii de contact si call center Prahova 13/27.01.2020 DA
14 Fotescu Catalin Servicii de gazduire date si aplicatii Dambovita 02/23.12.2019 DA
15 Gheorghe Cristian Activitati de intretinere peisagistica Prahova 21/06.02.2020 DA
16 Gheorghe Maria Madalina Activitati de inchiriere si leasing cu alte masini, echipamente si bunuri tangibile  – AUTORULOTA Prahova 11/20.01.2020 DA
17 Gligor Gabriel Club social pentru organizare evenimente, inclusiv caritabile Prahova 31/10.02.2020 DA
18 Grigore Violeta Infiintarea unei intreprinderi sociale in vederea integrarii pe piata fortei de munca a persoanelor din grupurile vulnerabile, care va activa in domeniul formarii profesionale, in judetul Dambovita Dambovita 07/10.01.2020 DA
19 Huditoiu Miruna Adriana Coferatie Prahova 14/27.01.2020 DA
20 Iancu Cristina Lucrari de sapatura si terasament pentru retelele de apa, canalizare si conducte de gaze natural Prahova 12/24.01.2020 DA
21 Ionescu Florentina EDITURA – suport de cunoastere Arges 28/10.02.2020 DA
22 Iurie Rodica Edit Shoes Ialomita 23/07.02.2020 DA
23 Lazea Raluca Elena “Concept food for ALL”-Motto-ul “O masa calda pentru voi, va fi o bucurie pentru noi.” Arges 24/09.02.2020 DA
24 Oprea Gabriela Centru educational non-formal pentru copii din scoala primara si pentru adulti GO4Sollutions Prahova 32/10.02.2020 DA
25 Oprea Ionut Alexandru Casa Bela – firna de constructii specializata in renovarea si repararea interioarelor si exterioarelor cladirilor rezidentiale Teleorman 06/08.01.2020 DA
26 Pita Cristan Lucrari de constructii a drumurilor si podurilor Prahova 05/07.01.2020 DA
27 Serban Alexandra Andrada 21Photography SRL Arges 26/09.02.2020 DA
28 Serban Alexandru Antonel 3D Wizard- cresterea accesului la educatie practica in domeniul tehnologiei 3D, prin infiintarea unui atelier de realizare produse la comanda, utilizand tehnologia de printare 3D si CNC Arges 25/09.02.2020 DA
29 Silivestru Elena Execuția branșamentelor și extinderilor de conducte gaze natural Prahova 03/06.01.2020 DA
30 Sorici Carmen Societatea Cooperativa Meșteșugărească 45+ – acronim: SCM45+ Teleorman 01/19.12.2019 DA
31 Stanciu Ion Reciclarea materialelor plastic, in vederea producerii de filament pentru imprimarea 3D Arges 27/09.02.2020 DA
32 Tacina Florentina Magazine online cu jucarii si jocuri pentru copii Giurgiu 33/10.02.2020 DA
33 Tudor Petre Fondarea unei intreprinderi sociale in domeniul interpretarii muzical-artistice, in judetul Ialomita Ialomita 22/07.02.2020 DA